KONTAKT

Infolinia

68 422 84 24

Pn - Pt 8:00 - 18:00

Sob 10:00 - 14:00

Adres

ul. Dekoracyjna 8
65-155 Zielona Góra

Jaki jest najwygodniejszy fotel dla gamerów?

Jaki jest najwygodniejszy fotel dla gamerów?
28/7/16

Fotel dla gracza komputerowego to często bagatelizowany element wyposażenia pokoju miłośnika gier (hobbysty czy zawodowca). Wygodnych foteli na rynku jest przecież wiele. Z drugiej strony, wielogodzinne zmagania przed komputerem, na nieodpowiednim fotelu, mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia na ogół bardzo młodego człowieka. Ergonomiczny fotel zwiększy nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale również przyjemność wirtualnych rozgrywek. Jakie powinny być fotele dla graczy?


Projektowane z myślą o gamerach

Kupując fotel dla gracza, można wybierać spośród wysokiej jakości foteli biurowych, dedykowanych pracy przy komputerze lub specjalnie zaprojektowanych foteli dla graczy. Fotele typu racer to modele produkowane właśnie z myślą o potrzebach i preferencjach gamerów. Posiadają nowoczesną stylistykę, inspirowaną kubełkowymi fotelami w sportowych samochodach. Kolory spełnią oczekiwania każdego fana sportów motorowych. Fotele typu racer wykonywane są z najwyższej jakości materiałów (np. ekoskóra HD, siateczka MeshTech), które są odporne na codzienną, intensywną eksploatację - bez ryzyka przetarć, mimo upływu lat. Innowacyjne mechanizmy pozwalają na regulację wysokości siedziska i siły oporu oparcia oraz na swobodne bujanie (!). Wybrane modele posiadają regulowaną poduszkę lędźwiową oraz zagłówek. Dzięki temu, nawet po wielu godzinach spędzonych przed ekranem komputera kręgosłup nie będzie boleć. Przydatnym elementem w fotelach dla graczy jest wysuwane siedzisko, które zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała nawet, jeśli użytkownik usiądzie nieco niżej. Konieczne jest zwrócenie uwagi na wzrost osoby, dla której kupujemy fotel. Czy po regulacji, będzie on spełniał potrzeby konkretnego użytkownika? Warto osobiście przetestować fotel przed zakupem, usiąść na nim w sklepie, aby upewnić się, czy spełnia nasze oczekiwania. Fotele dla graczy można bez obaw zamawiać także online, ponieważ konsument ma prawo zwrotu towaru w ciągu min. ustawowych 14 dni – bez podawania przyczyny.


Odpowiednie wykończenie

Jakość wykonania oraz wykończenia to wyznaczniki wyboru fotela dla wielu gamerów. Materiał wpływa na komfort użytkowania i trwałość produktu. Powinien być miękki w dotyku, odporny na ścieranie i łatwy w czyszczeniu oraz ułatwiać cyrkulację powietrza między siedziskiem a ciałem. Z kolei najlepszym wypełnieniem jest elastyczna pianka, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Należy zwrócić ponadto uwagę na kółka fotela obrotowego, aby były dostosowane do powierzchni, na której będzie on używany. Powłoka kauczukowa na kółkach gwarantuje ochronę paneli i płynne poruszanie się.

Przewaga profesjonalnych foteli dla gamerów nad standardowymi modelami tkwi w ich specjalnej budowie oraz estetyce. Wyselekcjonowane materiały, dynamiczna stylistyka oraz zaawansowane regulacje wpływają na komfort i bezpieczeństwo wielogodzinnych rozgrywek przez komputerem. Warto pamiętać, by wybierać rozwiązania dopasowane stricte do roli, które mają one pełnić. Ogromny wybór modeli z pewnością ułatwi to zadanie.

Dodaj komentarz

Captcha