KONTAKT

Infolinia

68 422 84 24

Pn - Pt 8:00 - 16:00

E-mail

sklep@domator24.com

reklamacje@domator24.com

Adres

ul. Dekoracyjna 8
65-155 Zielona Góra

Czym kierować się podczas zakupu fotela dla gracza?

Czym kierować się podczas zakupu fotela dla gracza?
07/9/16

Wybór odpowiedniego fotela do gry to najważniejsza inwestycja dla każdego gracza. Wielogodzinne maratony spędzone w niewygodnym fotelu bardzo szybko dadzą o sobie znać. Bóle pleców, ramion, karku oraz głowy skutecznie odbiorą Ci radość z gry. Jak temu zapobiec?

Jak wybrać odpowiedni fotel i czym kierować się podczas zakupów?

Sprawdź nasze podpowiedzi.


Fotel gamingowy – oparcie

Odpowiednia wysokość oparcia, powyżej linii łopatek, to najważniejsze kryterium wyboru fotela. Równie ważne jest jego odpowiednie wyprofilowanie – w kształt litery „s”. Odpowiada to naturalnemu kształtowi kręgosłupa i nie prowadzi do zwyrodnień. Zastosowanie poduszek wspierających naturalne krzywizny kręgosłupa to dodatkowy atut, który warto wykorzystać.


Fotel gamingowy – regulacja

Możliwość regulacji wysokości siedziska, oparcia i wysokości podłokietników to kolejne ważne kryterium, które pomoże Ci wybrać odpowiedni model fotela. Te czynniki stanowią o ergonomii fotela czyli jego dopasowaniu do Twojej sylwetki. Inna będzie wysokość siedziska, podłokietników i oparcia dla osoby, która ma około 170 cm wzrostu, a inna dla tych, którzy mierzą około 190 cm.


Fotel gamingowy – zagłówek

Dobrze, jeśli wybrany model ma zagłówek, a jeszcze lepiej jeśli jest on regulowany i wyprofilowany. Pozwala to na szybką regenerację pomiędzy kolejnymi levelami, odciąża mięśnie karku oraz niweluje napięcie pleców.


Fotel gamingowy – podłokietniki

Odpowiednio szerokie, wykonane z przyjemnego materiału, z możliwością regulacji wysokości w stosunku do wysokości siedziska. Tak dopasowane podłokietniki zapewniają doskonałe oparcie nie tylko dla ramion, ale i dla całego ciała. Odpowiednia wysokość podłokietników wpływa na właściwą pozycję kręgosłupa oraz odciąża mięśnie karku.


Fotel gamingowy - materiały

Od jakości użytych materiałów zależy ogólna trwałość fotela oraz przyjemność z jego użytkowania.

Konstrukcja powinna być wykonana ze stali, aby fotel był stabilny. Solidna rama oraz najlepiej pięcioramienny stelaż gwarantują nie tylko trwałość ale i bezpieczeństwo.

Wszystkie materiały, które mają styczność ze skórą, powinny być przyjemne w dotyku oraz trwałe – tak, aby intensywna eksploatacja nie wpływała negatywnie na ich wygląd oraz przyjemność użytkowania.


Fotel gamingowy – ergonomia

Regulowana wysokość podłokietników, siedziska, siła oporu oparcia oraz właściwa szerokość siedziska mają wpływ na utrzymanie prawidłowej pozycji przy komputerze czyli na ergonomię. Utrzymanie prawidłowej pozycji ciała zapewnia dobre samopoczucie nawet po wielu godzinach intensywnej gry.


Fotel gamingowy – siedzisko

Odpowiednia szerokość siedziska oraz jego właściwa twardość stanowią o wygodzie użytkowania całego fotela. Szerokość siedziska musi być ściśle dopasowana do Twojej sylwetki - zbyt wąskie siedzisko powoduje nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała i zaburzenie naturalnych krzywizn kręgosłupa.


Fotel gamingowy - wentylacja

Podczas wielu godzin przy komputerze istotną kwestią jest odpowiednia wentylacja, dlatego warto, żeby materiały, mające styczność ze skórą, były pokryte oddychającymi materiałami. Podnosi to komfort użytkowania oraz nie prowadzi do nieprzyjemnego uczucia „przyklejania się” do fotela.  

Twój komentarz

Paweł
17.02.2018
Zamówiłem dwa fotele i nie mogę się doczekać ???? mam nadzieje że nie zawiodę się.
xxx
26.10.2016
Sa fotele z materialu na rynku (welur) tylko innych firm
Kacer
22.10.2016
Witam,moje kolejne pytanie to kiedy zostanie wprowadzony inny materiał na krzesełka gamingowe ?

Dodaj komentarz

Captcha