KONTAKT

Infolinia

68 422 84 24

Pn - Pt 8:00 - 16:00

E-mail

sklep@domator24.com

reklamacje@domator24.com

Adres

ul. Dekoracyjna 8
65-155 Zielona Góra

Fotel gamingowy - nowa e-moda w siedzeniu?

Fotel gamingowy - nowa e-moda w siedzeniu?
07/9/16

Faktem jest, że długie godziny spędzone przy komputerze w krótkim czasie mogą bardzo negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu. Nieodpowiednia pozycja ciała przekłada się na bóle pleców, karku oraz głowy. Dlaczego fotele gamingowe są coraz bardziej popularne, nawet wśród osób, które nie pasjonują się grami? Czy posiadanie fotela gamingowego jest koniecznością czy tylko i wyłącznie nową modą?

Wczytaj się w szczegóły!


Fotele gamingowe – design

O tym, że fotele gamingowe są nowoczesne i designerskie nie trzeba nikogo przekonywać – widać to na pierwszy rzut oka. Fotel swoim kształtem najczęściej przypomina kubełkowe fotele przeniesione jakby wprost z samochodów wyścigowych. Siadając w takim fotelu, od razu masz wrażenie, że możesz więcej! Udziela Ci się wojowniczy duch zarówno podczas gry jak i pracy przy komputerze. Nowoczesny design po prostu chcesz mieć w swoim pokoju lub biurze, aby cieszył oko.


Fotele gamingowe – ergonomia

Już parę godzin dziennie w niewygodnym fotelu sprawi, że przyjemność z gry zastąpi ból praktycznie całego ciała. Tak pozornie nieistotne kwestie jak profilowanie oparcia ma kluczowe znaczenie dla Twojego zdrowia. Ergonomiczny fotel musi posiadać przede wszystkim właściwie wyprofilowane oparcie oraz możliwość regulacji wysokości siedziska oraz podłokietników. Tylko idealnie dopasowany fotel będzie prawdziwym wsparciem, w którym z przyjemnością spędzisz kilka lub kilkanaście godzin dziennie.


Fotele gamingowe – kolorystyka

Nudna, monochromatyczna kolorystyka nie wyróżnia się w tłumie, nie przykuwa uwagi i, co najważniejsze, nie działa stymulująco. Właśnie dlatego większość foteli gaminowych to doskonałe połączenie nowoczesnego designu z energetycznymi kolorami, które działają stymulująco nawet o godzinie 3 nad ranem. Wyważona kombinacja czerni z bielą, czerwienią, zielenią czy kolorem niebieskim sprawia, że fotele gamingowe idealnie wkomponują się zarówno w pokój nastolatka jak i w nowoczesne mieszkanie.


Fotele gamingowe – system regulacji

Jako fan gier, z autopsji, doskonale znasz ten wyjątkowy stan zmęczenia po kilku godzinach jednostajnej gry. Chodź fotel jest wygodny i nic Cię nie boli, chciałbyś chociaż na chwilę usiąść w innej pozycji, tak aby dać odpocząć ciału bez jednoczesnego przerywania gry. Fotele gamingowe zotały zaprojektowane z myślą właśnie o takich sytuacjach. Najczęściej są one wyposażone w funkcję bujania albo/oraz rozłożenia oparcia do pozycji leżącej.

Takie działanie to również doskonałe ćwiczenie dla mózgu – szybka zmiana pozycji zmusza Cię do szybkiego zaadaptowania się w nowych warunkach, a Ty od razu czujesz się pobudzony na nowo!


Fotele gamingowe – materiały

Co sprawia, że fotele gamingowe są często wybierane przez osoby, które spędzają przy komputerze bardzo dużo czasu, niekoniecznie grając? Kolejnym kluczowym argumentem jest jakość użytych materiałów. Począwszy od wytrzymałej ramy, która nada fotelowi odpowiednią stabilność, poprzez wypełnienia siedziska, które się nie odkształci, oraz tapicerkę która pomimo intensywnej eksploatacji wciąż będzie wyglądała estetycznie i będzie łatwa w utrzymaniu w czystości.

Twój komentarz

Oskar
21.06.2017
Posiadam X-Eye od 7 miesięcy i przyznam, że nigdy nie siedziałem na wygodniejszym fotelu! Super polecam, właśnie będę dokupował jeszcze jeden dla brata
deri_12
09.12.2016
Jak czujesz napięcie wynikające z długiego przesiadywania przed monitorem, to wstajesz, robisz kilka ruchów i w ten sposób dajesz ukojenie swoim kościom i mięśniom. Rozkładane oparcia to fajna opcja, ale nie uważam, aby tego typu fotele były obowiązkowym wyposażeniem każdego gracza. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Captcha