KONTAKT

Infolinia

68 422 84 24

Pn - Pt 8:00 - 16:00

E-mail

sklep@domator24.com

reklamacje@domator24.com

Adres

ul. Dekoracyjna 8
65-155 Zielona Góra

Ergonomiczny fotel dla gracza

Ergonomiczny fotel dla gracza
10/10/16

Ergonomiczny fotel gamingowy to bez wątpienia podstawowe narzędzie pracy i zabawy dla każdego gracza. Odpowiednio zaprojektowany i wykonany fotel jest wówczas najlepszym kompanem w niebezpiecznych wyprawach, a nie – niewygodnym balastem obciążającym niepowodzeniem całą wyprawę. Doskonałe dopasowanie fotela do budowy ciała gracza jest kluczową kwestią dla poprawy komfortu, satysfakcji oraz wydajności w czasie pracy i zabawy.

Co właściwie oznacza „ergonomiczny fotel gamingowy”?  Jak go wybrać?

Wczytaj się w szczegóły!


Fotel dla gracza – wysokość oparcia

Jednym z podstawowych kryteriów stanowiących o ergonomii fotela gamingowego jest wysokość oparcia. Powinna ona sięgać przynajmniej linii łopatek osoby, która na nim siedzi. Ale tak naprawdę – im wyższe jest oparcie, tym lepiej dla naszych pleców. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na informację dla jakiego typu sylwetki został zaprojektowany dany model fotela.

Fotel dla gracza – wyprofilowane oparcie

Ergonomiczny fotel to taki, który wspiera naturalne cechy ludzkiego organizmu. Kręgosłup nie jest prostą linią, a jego kształt przypomina literę „S” – właśnie dlatego oparcie fotela powinno być odpowiednio wyprofilowane. Tam gdzie kręgosłup jest wypukły w fotelu powinny się znaleźć wolna przestrzeń, a w miejscach „wklęsłych” – odpowiednie wypełnienia.


Fotel dla gracza – siedzisko

Bardzo istotna jest szerokość oraz odpowiednia twardość siedziska. Zbyt wąskie siedzisko i niewłaściwe rozłożenie ciężaru ciała na udach spowoduje, że całe ciało będzie nienaturalnie spięte. Z kolei zbyt miękkie siedzisko sprawi, że mięśnie brzucha i kręgosłupa będą nadmiernie rozluźnione, a tym samym sylwetka będzie zgarbiona, ramiona skulone, a klatka piersiowa zapadnięta do środka.


Fotel dla gracza – regulacja wysokości

Możliwość idealnego dopasowania wysokości fotela do biurka gwarantuje zachowanie prawidłowej postawy ciała. Zbyt wysoki fotel, którego nie można wyregulować sprawia, że przyjmujesz zgarbioną sylwetkę, tka aby monitor komputera znajdował się w linii wzroku. Natomiast zbyt niski fotel szybko nadwyręży mięśnie karku i ramion.


Fotel dla gracza – regulacja oparcia

Regulacja siły oporu oparcia, choć wydaje się zbędnym gadżetem, w rzeczywistości zapewnia plecom potrzebne oparcie pod różnymi kątami. Niemożliwym jest, aby siedzieć prosto i nieruchomo przy biurku przez wiele godzin – zarówno ciało jak i nasz mózg potrzebują co jakiś czas zmiany położenia ciała. Działa to nie tylko rozluźniająco, ale przede wszystkim – stymulująco.


Fotel dla gracza – regulacja podłokietników

Jeśli podczas pracy lub zabawy na komputerze często korzystasz z klawiatury oraz myszki, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości podłokietników. Pomagają one utrzymać prawidłową pozycję ciała oraz nie dopuszczają do nadwyrężenia mięśni ramion, barków oraz karku.


Fotel dla gracza – dodatkowe poduszki

Niektóre fotele ergonomiczne wyposażone są w dodatkowe poduszki – najczęściej w poduszkę lędźwiową oraz karkową. Są one niezaprzeczalnie dodatkowym atutem, który sprawi, że dostosujesz fotel dokładnie do swoich potrzeb i bieżących preferencji.

Fotel dla gracza – konstrukcja

Solidna konstrukcja fotela również ma wpływ na jego ergonomię. Odpowiednio stabilny fotel, który nie jest chybotliwy przy najmniejszym ruchu, gwarantuje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Twój komentarz

Baba-jaga.Fan_magicala
25.05.2017
Super fotele, wspaniałe wyposażenie biurowe, w szczególności elegancka jak i funkcjonalna szafa na szyfr, która jest niezbędnym narzędziem w biurach rachunkowych, ubezpieczeniowych, itp. instytucjach . Ogólnie świetna cena jak na tak wysoki standard. Szczerze polecam.

Dodaj komentarz

Captcha