KONTAKT

Infolinia

68 422 84 24

Pn - Pt 8:00 - 18:00

Sob 10:00 - 14:00

E-mail

sklep@domator24.com

reklamacje@domator24.com

Adres

ul. Dekoracyjna 8
65-155 Zielona Góra

Jaki fotel wybrać do biura?

Jaki fotel wybrać do biura?
03/6/16

Dobór odpowiedniego fotela do biura ma ogromne znaczenie nie tylko dla zachowania właściwej pozycji podczas pracy, ale także dla wydajności wykonywanych obowiązków. Każdy pracownik biurowy, który spędza codziennie długie godziny za biurkiem, jest narażony na poważne schorzenia układu ruchu.


Maksymalny komfort i estetyka

Fotele biurowe mają za zadanie zapewnić maksymalny komfort użytkowania. Największym powodzeniem cieszą się fotele ze skórzanym lub eko-skórzanym obiciem, o miękkim wypełnieniu. Zapewniają one wygodę siedzenia i pracy. Klienci biznesowi przykładają obecnie znaczną wagę do estetyki – fotel musi pasować do aranżacji pomieszczeń i dodawać profesjonalizmu poszczególnym stanowiskom. Hitem ostatnich lat są designerskie fotele biurowe typu Racer, stylizowane na fotele samochodowe – idealne do firm, których wizerunek wskazuje na nowoczesność i innowacje.


Istotne parametry funkcjonalne

Regulowane oparcie i siedzisko

Podstawowymi elementami, na które należy zwrócić uwagę kupując fotele do biura, są oparcie i siedzisko. Oparcie powinno posiadać regulację, umożliwiającą stabilizowanie sylwetki. Podczas pracy przy biurku, człowiek wykazuje naturalną tendencję do pochylania się do przodu. Regulacja stopnia wychylenia i wysokości umożliwia dostosowanie fotela do potrzeb każdego użytkownika, aby mógł on zachować prawidłową postawę ciała. Natomiast siedzisko powinno charakteryzować się odpowiednią dla danego pracownika twardością i odpowiednio wyprofilowanymi krawędziami oraz posiadać regulację wysokości. Trzeba wziąć pod uwagę, że każde stanowisko pracy może wymagać przyjmowania innej pozycji ciała. Brak funkcji regulacji w fotelu biurowym uniemożliwi dostosowanie mebla do indywidualnych potrzeb.

Funkcja obrotowa

Większość obecnie produkowanych krzeseł do biura to fotele obrotowe. Zwiększają one swobodę ruchów i pozwalają dynamicznie reagować na sytuacje w firmie.

Podnóżek

Dodatkowy komfort siedzenia i pracy zapewni specjalny podnóżek, stanowiący stabilne oparcie dla stóp. Podczas siedzenia, nogi nie powinny ani zwisać, ani być skrzyżowane.

Profilowane oparcie

Dużym atutem fotela biurowego jest specjalnie wyprofilowany kształt oparcia, z wypukłą częścią na wysokości odcinka lędźwiowego. Stanowi ono stabilne wsparcie dla naszego kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę, czy oparcie posiada zagłówek, aby w przerwach można było swobodnie oprzeć głowę, odciążając odcinek szyjny.

Podłokietniki

Wiele godzin pracy przy biurku może narażać nasze nadgarstki na obciążenie, dlatego fotele biurowe powinny być wyposażone w podłokietniki. Najlepsze, zwłaszcza podczas pisania na klawiaturze, są podłokietniki, które posiadają możliwość regulacji wysokości oraz odległości między nimi.

Fotele biurowe powinny przede wszystkim pozwalać na ich elastyczne dostosowywanie do indywidualnych, zmieniających się potrzeb, wykazywać odporność na codzienną, intensywną eksploatację oraz pasować do aranżacji wnętrz i kreowanego wizerunku. Bogactwo dostępnych modeli ułatwia dobór odpowiedniego produktu.


Dodaj komentarz

Captcha