KONTAKT

Infolinia

68 422 84 24

Pn - Pt 8:00 - 18:00

Sob 10:00 - 14:00

E-mail

sklep@domator24.com

reklamacje@domator24.com

Adres

ul. Dekoracyjna 8
65-155 Zielona Góra

Na co zwrócić uwagę przy kupnie biurka?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie biurka?
27/6/16

Biurko to najważniejszy mebel w pracy, przy którym spędzamy nawet 40 godzin tygodniowo. Zarówno w miejscu pracy, jak i w domu, wybór biurka zależy od potrzeb i możliwości pomieszczenia. Źle dobrane biurko może skutkować nie tylko obniżeniem komfortu i jakości pracy, ale także, w dłuższej perspektywie, różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Na co zwracać uwagę kupując meble biurowe - w tym biurko do firmy?

Wymiary

Żeby zwiększyć komfort i efektywność pracy, ważne są wymiary biurka. Blat biurka do firmy powinien być umieszczony na wysokości 72-75 cm dla osób o przeciętnym wzroście oraz 80-85 cm w przypadku osób wysokich. Położenie blatu rzutuje na ustawienie monitora komputera, który odpowiednio umieszczony, znacznie uławia pracę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebli biurowych z możliwością regulacji, np. wysokości blatu. Funkcję tę w szczególności docenią osoby wysokie. W przypadku modeli bez regulacji, wyjściem może być odpowiednie dostosowanie wysokości krzesła. W pomieszczeniach o dużej powierzchni, najlepiej sprawdzi się biurko o szerokości 120-160 cm i 80-90 cm głębokości. Nie powinno się wybierać przesadnie dużych blatów, aby z łatwością móc sięgać po przedmioty i korzystać z urządzeń peryferyjnych. Dobrze jest pozostawić pod biurkiem wolną przestrzeń dla nóg – ok. 70 cm szerokości i 60 cm głębokości. Najodpowiedniejsza odległość między siedziskiem a blatem biurka wynosi ok. 25 cm.

Kształt

Bez względu na to, czy potrzebujemy biurka do firmy, nauki czy rozrywki, powinno być ono wyprofilowane tak, aby możliwe było swobodne dosunięcie się do blatu i oparcie o niego rąk. Najpopularniejsze są prostokątne blaty. Wiele modeli, dzięki specjalnie wyprofilowanym krawędziom, umożliwia przybieranie odpowiedniej postawy ciała podczas siedzenia oraz odciąża nadgarstki.

Szuflady

Biurko do firmy i domu powinno posiadać szuflady. Jest to wygodne rozwiązanie, umożliwiające bezpieczne przechowywanie potrzebnych akcesoriów i dokumentów oraz utrzymywanie porządku w pomieszczeniu. Przy zakupie biurka, należy zwrócić uwagę na płynność obsługi szuflad - czy łatwo się wysuwają. Kupując biurko na komputer stacjonarny, warto sprawdzić, czy posiada ono specjalną podstawę na klawiaturę, która zwiększa komfort pracy. Wygodnym rozwiązaniem będzie również zagospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca na listwę zasilającą, aby zyskać łatwy dostęp do kabli.

Materiał wykonania

Wysokiej jakości meble do biura to inwestycja na lata. Meble biurowe z laminowanych płyt wiórowych są wprawdzie tanie, jednak bardzo podatne na uszkodzenia i szybko tracą pierwotny urok. Najdłuższą żywotność wykazują meble z drewna oraz lakierowanej lub arylowanej płyty MDF. Wybór biurka rzutuje nie tylko na komfort, ale przede wszystkim na efektywność pracy. Jest to mebel, przy którym spędzamy wiele godzin dziennie. Warto zwrócić uwagę na jego jakość i parametry, by codzienne obowiązki przebiegały sprawniej i wygodniej, a poniesione koszty na meble biurowe zaowocowały szybkim zwrotem z inwestycji.

Dodaj komentarz

Captcha